Κυριακή 19 Μαρτίου 2017

Πράσινη κυριαρχία στη Λεωφόρο!

Αντάξιος των περιστάσεων φάνηκε ο παναθηναϊκός καθώς κατάφερε να επικρατήσει εύκολα με 1-0 ενάντια στον αιώνιο αντίπαλο του!

Με το σφύριγμα της έναρξης η ομάδα του παναθηναϊκού μπήκε με περισσότερη ενέργεια στο παιχνίδι πιέζοντας αρκετά ψηλά ακολουθώντας κατά γράμμα τις οδηγίες του προπονητή της(Μαρίνου Ουζουνίδη).Το γκολ δεν άργησε να έρθει και στο 15' ο Μάρκους Μπέργκ με δυνατό σουτ ύστερα από απόκρουση του Καπίνο στην προσπάθεια του Κλωναρίδη έστειλε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα ξεσηκώνοντας τη λεωφόρο!Το πρώτο ημίχρονο συνεχίστηκε με τον ίδιο τρόπο και με τον ολυμπιακό κλεισμένο στο μισό του γηπέδου!Στην επανάληψη ο παναθηναϊκός έδωσε περισσότερο χώρο στους παίκτες του ολυμπιακού να δράσουν ωστόσο οι ερυθρόλευκοι δεν αξιοποίησαν αυτή την ευκαιρία και λίγο έλειψε να δεχθούν και δεύτερο γκολ!Αξίζει να σημειωθεί πως είναι από τις λίγες φορές που δεν συνέβησαν επεισόδια ούτε εντός ούτε εκτός γηπέδου και ο αγώνας εκτυλίχθηκε κανονικά!